Методична робота

Методична робота в нашому дитячому садочку - це комплексний процес, у ході якого здійснюється практичне навчання педагогічних працівників ефективним формам і методам роботи з дітьми. Методична робота з педагогічними кадрами проводиться на високому рівні, використовуються різноманітні форми роботи з вихователями з метою підвищення їх педагогічної майстерності.

В нашому ДНЗ найактуальніша тема методичної роботи:

"Система роботи з дітьми дошкільного віку щодо формування у них основ патріотичного виховання засобами народознавства"

Патріотизм як основа сучасного виховання дітей включає в себе формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідної землі, до свого народу, готовності до праці в ім'я України, освоєння національних цінностей (мови, культури), формування почуття гідностій гордості за свою Батьківщину. Саме плекання національної свідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.

Головною метою є: створення цілісної системи всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина-патріота України шляхом ознайомлення дітей з культурою, традиціями та звичаями українського народу; а такаож формування у них почуття причетності до історії та майбутнього свого краю, пробудження і виховання патріотичних почуттів.

Враховуючи індивідуальні особливості дітей, рівень правосвідомості, духовності та моральності кожного, виконуючи вимоги програми виховання і навчання дітей "Українське дошкілля", Базового компоненту  дошкільної освіти, для вирішення проблеми з патріотичного виховання дітей дошкільного віку ми поставили такі завдання:

• забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;
  • виховання любові до рідного краю, рідного дому, сім'ї;
  • формування національної свідомості і почуття власної гідності як представників свого народу;
  • формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови;
  • викликати бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати;
  • виховання любові до культурного спадку свого народу;
  • забезпечення високої художньо-естетичної культури, розвиток естетичних потреб і почуттів.

За допомогою поставлених завдань ми опрацювали нормативні документи:

• Закон України "Про дошкільну освіту";
  • Державну національну програму  "Освіта. Україна ХХІ століття";
  • Конвенцію ООН про права дитини;
  • Концепцію виховання дітей та молоді  в національній системи освіти;
  • Концепцію громадського виховання особистості в умовах розвитку української державності.

Сформували систему роботи з патріотичного виховання дошкільників на засадах принципів українського народознавства.